اجرای عملیات ترکیبی تیپ 65 نیروی مخصوص در سواحل مکران

به گزارش وبلاگ پارسی، تهران (پانا) - سخنگوی رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش گفت تیپ 65 نیروی مخصوص ارتش جمهوری اسلامی ایران در رزمایش اقتدار 99 نزاجا عملیات ترکیبی را در سواحل مکران با موفقیت انجام داد.

اجرای عملیات ترکیبی تیپ 65 نیروی مخصوص در سواحل مکران

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ شرفی سخنگوی رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش با اشاره به آمادگی نیروهای مخصوص و واکنش سریع نزاجا، گفت: تیپ 65 نیروی مخصوص با اجرای عملیات متحرک هوایی، به صورت ترکیبی و همزمان عملیات نفوذ و تهاجم را با موفقیت انجام داد.

وی اضافه نمود: غواصان تیپ 65 نیروی مخصوص ارتش در این بخش از رزمایش به 2 گروه تقسیم شده و با بالگردهای شنوک در سطح آب فرود آمده و به عمق دریا نفوذ کردند و اهداف دریایی را منهدم و گروه دوم نیز با انهدام پایگاه های تعبیه شده در ساحل، به اهداف از پیش تعیین شده دست یافتند.

امیر سرتیپ شرفی شرح داد: این غواصان با تکیه بر مهارت های چندگانه فردی خود اعم از سقوط آزاد و نفوذ تاکتیکی از زمین، هوا و دریا توانستند ابعاد مختلف این مهارت ها را در رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران عملیاتی کرده و با موفقیت تاکتیک نفوذ و تهاجم را اجرا کنند.

سخنگوی رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش گفت: ایجاد اختلال در سامانه کنترل فرماندهی، جنگال و مخابرات دشمن در سطح دریا و همچنین عملیات ترکیبی چتربازان غواص نیروی زمینی ارتش با پشتیبانی انواع بالگردهای هوانیروز در سطح و در آبهای دریای عمان یکی از تاکتیک های به کار گرفته شده در این رزمایش بود که با موفقیت اجرا شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "اجرای عملیات ترکیبی تیپ 65 نیروی مخصوص در سواحل مکران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای عملیات ترکیبی تیپ 65 نیروی مخصوص در سواحل مکران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید